
Martin Rostrup blir industriekspert ved Universitetet i Sørøst-Norge
Martin Rostrup fra Rodenstock Norge blir USNs nye ekspert innen FoUI (forskning, utvikling og innovasjon).
USN har ansatt flere eksperter innen forskjellige næringer og bransjer.
Formålet er å koble forskningen tettere mot behovene i industri og næringsliv.
Rostrup skal jobbe med forskerne på Nasjonalt senter for optikk, syn og øyehelse på campus Kongsberg.
Rostrup er Sales and Market Director i Rodenstock Norge og ansvarlig for selskapets virksomhet i Norge.
– Det motiverte meg at USN vil knytte seg til lokalt næringsliv også i denne bransjen. Jeg tror vi har et stort behov for dette akkurat nå. Rodenstock ville ikke ha overlevd i 140 år hvis vi ikke hadde vært opptatt av innovasjon.
– Nå starter vi nasjonalt, og får vi stor suksess med dette samarbeidet, så finnes det også store muligheter internasjonalt, sier Rostrup.
Rostrup er selv utdannet optiker fra daværende Høgskolen i Buskerud. Nå skal han samarbeide med senterleder, professor Rigmor Baraas og instituttleder Bente Monica Aakre.
Les mer på nettsidene til Universitetet i Sørøst-Norge.